Legendarne gry na konsolę NES, które wciąż dają sporo frajdy

Legendarne gry na konsolę NES, które wciąż dają sporo frajdy

Konsola NES lata świetności ma już za sobą. Widać to chociażby po wieku konsoli oraz gier na nią wydawanych, czy też po obecnych konsolach, które znacząco odbiegają od legendarnej platformy. Obecnie grafika w grach odgrywa bardzo dużą rolę, z kolei gry na platformę NES wyglądają staro, a nawet śmiesznie, czasami jak chodzące piksele. Jednak nie patrząc na grafikę, tylko na gameplay i przyjemność jaką daje rozrywka, to niewątpliwie konsola NES miała w sobie coś, co przyciągało graczy. Przede wszystkim wiele fajnych tytułów gier, które w tamtym okresie były hitami.

1. Super Mario Bros.

Znasz Super Mario Bros? A kto nie zna, prawda? Nawet teraz chyba nie ma gracza, który nie słyszał by o Mario. Kiedyś z tą postacią opublikowano wiele tytułów gier, a w zasadzie i do tej pory wychodzą gry z tą postacią w roli głównej. Super Mario Bros był prawdziwym hitem na tamte czasy i grą, w którą grali niemal wszyscy. Prosta postać zabijająca potwory, pokonująca przeszkody i ratująca księżniczki. Jeśli nigdy w nią nie grałeś, to koniecznie musisz nadrobić kawał historii.

2. Contra

Kolejna bardzo popularna gra na konsolę NES. Opis gry można przedstawić w bardzo skrócony sposób – chodzimy postacią od lewej do prawej strony i zabijamy wszystko co się rusza. Do dyspozycji mamy jedynie posiadany przez siebie arsenał. Na samym końcu znajduje się boss, po pokonaniu którego gracz przechodzi do kolejnego etapu. Rozgrywka wydaje się banalna, jednak na pewno ma w sobie to coś, czego mogą pozazdrościć najnowsze tytuły gier.

3. Battle City

Battle City znane bardziej jako Tank 1990. Gra miała bardzo proste założenia. Sterujemy czołgiem i niszczymy inne czołgi, które chcą zniszczyć naszego orła. W celu zwiększenia szansy na wygraną zbieramy wzmocnienia i bonusy pojawiające się na polu bitwy. Radość z gry można czerpać wspólnie z drugą osobom w trybie 2 players. Gra umożliwia też zbudowanie własnej mapy, co powodowało czerpanie dodatkowej przyjemności z gry.

4. Bomberman

Kolejna dobra gra, która ma prosty w swych założeniach gameplay. Dostajemy postać, której umiejętnością jest podkładanie bomb. Celem gracza jest zabicie wszystkich potworów na mapie i odnalezienie ukrytych drzwi. Jednak oczywiście aby nie było za łatwo, to czas na te czynności jest ograniczony. Gra dawała sporo radości, ale mogła też frustrować, szczególnie wtedy, gdy po pokonaniu przeciwników nie można było odnaleźć wyjścia.

Wyżej wymienione gry to oczywiście jedynie przykłady, bo konsola NES miała znacznie więcej fajnych gier. Warto zaznaczyć, że oczywiście omówione powyżej gry na NES się zestarzały, to jednak wciąż są grywalne i mogą dostarczyć sporo rozrywki.