Gry PCTechnologia

Koniec multi-boxerów na World of Warcraft

Jak zapowiada World of Warcraft – Blizzard planowane są zmiany w regulaminie, które mają zakończyć i uciąć raz na zawsze działalność multi-boxerów. Planowane regulacje mają w założeniu mają zakończyć ten proceder na dobre.

Problem jednoczesnej gry kilkoma postaciami w jednej rozgrywce nie jest nowy. W świecie War of Warcraft proceder ten nasilił się tak bardzo, że Blizzard zdecydował się na modyfikację regulaminu w tym zakresie aby ukrócić tego rodzaju praktyki. Na mocy nowego zapisu wobec graczy korzystających z oprogramowania do multi-boxingu na tej platformie będą mogły zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci tymczasowego bądź trwałego zawieszenia konta, bądź też jego usunięcia. Rodzaj kary będzie zależał od rodzaju i wagi naruszenia oraz wcześniejszej historii konta danego użytkownika.

Świat gier World of Warcraft, podobnie jak wiele innych gier MMORPG, umożliwiał korzystanie z multiboxingu. Polega to na jednoczesnej grze kilkoma postaciami. Nie jest to łatwe do wykonania i wymaga pewnych umiejętności, poza koniecznością założenia kilku kont. W przypadku gry w abonamencie MMO opcja taka wiąże się z konkretnymi kosztami. Należy zainstalować dodatkowe oprogramowanie pozwalające na równoległą grę. Zależnie od umiejętności i skuteczności może jednak się to opłacić przynosząc określone korzyści. Bardziej wprawieni i zdolni gracze są w stanie dzięki temu szybciej i łatwiej zdobywać kolejne poziom. Ponadto dzięki temu łatwiej jest dominować podczas rozgrywek PvP. Gra z pomocą multiboxingu umożliwia błyskawiczne zdobywanie złota a także innych rzadkich i cennych przedmiotów.

Choć dotąd Blizzard nie miał zastrzeżeń co do działalności multi-boxerów na swoich platformach. Kary nakładano dotychczas tylko i wyłącznie w przypadku cięższych naruszeń. Reperkusje spotykały tylko te osoby, które podczas zabawy wykorzystywały boty lub innego rodzaju niedozwolone oprogramowanie aby osiągnąć przewagę w rozgrywce. Teraz jednak uległo to zasadniczej zmianie i w zmienionym regulaminie pojawił się wyraźny i jednoznaczny dopisek dotyczący multi-boxingu zakazujący takich praktyk.

Powiązane teksty
AktualnościGry na konsoleGry PCZapowiedzi premier

Co wiemy o GTA 6? Kiedy premiera?

Gracze na całym świecie z niecierpliwością wyczekują jakichkolwiek informacji na temat nowej…
Czytaj dalej
AktualnościGry PCPC Gaming

Polacy w czołówce ilości graczy, którzy regularnie grają w CS:GO

Od wielu lat gra Counter Strike jest w Polsce bardzo popularna. Prawdziwy szał rozpoczął się…
Czytaj dalej
AktualnościGry na konsoleGry PCLifestyle

Jakie gry okazały się najlepsze w 2021 roku? Sprawdźmy to!

W 2021 roku swoją premierę miało wiele świetnych tytułów. Gracze w ciągu tych kilkunastu…
Czytaj dalej