Gry PCTechnologia

Koniec multi-boxerów na World of Warcraft

Jak zapowiada World of Warcraft – Blizzard planowane są zmiany w regulaminie, które mają zakończyć i uciąć raz na zawsze działalność multi-boxerów. Planowane regulacje mają w założeniu mają zakończyć ten proceder na dobre.

Problem jednoczesnej gry kilkoma postaciami w jednej rozgrywce nie jest nowy. W świecie War of Warcraft proceder ten nasilił się tak bardzo, że Blizzard zdecydował się na modyfikację regulaminu w tym zakresie aby ukrócić tego rodzaju praktyki. Na mocy nowego zapisu wobec graczy korzystających z oprogramowania do multi-boxingu na tej platformie będą mogły zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci tymczasowego bądź trwałego zawieszenia konta, bądź też jego usunięcia. Rodzaj kary będzie zależał od rodzaju i wagi naruszenia oraz wcześniejszej historii konta danego użytkownika.

Świat gier World of Warcraft, podobnie jak wiele innych gier MMORPG, umożliwiał korzystanie z multiboxingu. Polega to na jednoczesnej grze kilkoma postaciami. Nie jest to łatwe do wykonania i wymaga pewnych umiejętności, poza koniecznością założenia kilku kont. W przypadku gry w abonamencie MMO opcja taka wiąże się z konkretnymi kosztami. Należy zainstalować dodatkowe oprogramowanie pozwalające na równoległą grę. Zależnie od umiejętności i skuteczności może jednak się to opłacić przynosząc określone korzyści. Bardziej wprawieni i zdolni gracze są w stanie dzięki temu szybciej i łatwiej zdobywać kolejne poziom. Ponadto dzięki temu łatwiej jest dominować podczas rozgrywek PvP. Gra z pomocą multiboxingu umożliwia błyskawiczne zdobywanie złota a także innych rzadkich i cennych przedmiotów.

Choć dotąd Blizzard nie miał zastrzeżeń co do działalności multi-boxerów na swoich platformach. Kary nakładano dotychczas tylko i wyłącznie w przypadku cięższych naruszeń. Reperkusje spotykały tylko te osoby, które podczas zabawy wykorzystywały boty lub innego rodzaju niedozwolone oprogramowanie aby osiągnąć przewagę w rozgrywce. Teraz jednak uległo to zasadniczej zmianie i w zmienionym regulaminie pojawił się wyraźny i jednoznaczny dopisek dotyczący multi-boxingu zakazujący takich praktyk.

Powiązane teksty
Gry na konsoleGry PCZapowiedzi premier

Premiery gier 2021. Daty, rozgrywka i najważniejsze informacje

2021 rok w kontekście gier zapowiada się dość ciekawie. Po wejściu nowej generacji konsol na…
Czytaj dalej
AktualnościGry PCPC Gaming

Days Gone – fabuła, wymagania sprzętowe wersji PC i data premiery

Do tej pory Days Gone była grą na wyłączność PS4. Dziś wiemy, że już 26 kwietnia 2021 roku…
Czytaj dalej
Gry na konsoleGry PC

Nowy wygląd Czarnej Pantery oraz War Machine w "Marvel’s Avengers"

Pojawiają się nowe informacje o dodatkach ubogacających grę „Marvel’s Avengers”.
Czytaj dalej