Gry PCTechnologia

Koniec multi-boxerów na World of Warcraft

Jak zapowiada World of Warcraft – Blizzard planowane są zmiany w regulaminie, które mają zakończyć i uciąć raz na zawsze działalność multi-boxerów. Planowane regulacje mają w założeniu mają zakończyć ten proceder na dobre.

Problem jednoczesnej gry kilkoma postaciami w jednej rozgrywce nie jest nowy. W świecie War of Warcraft proceder ten nasilił się tak bardzo, że Blizzard zdecydował się na modyfikację regulaminu w tym zakresie aby ukrócić tego rodzaju praktyki. Na mocy nowego zapisu wobec graczy korzystających z oprogramowania do multi-boxingu na tej platformie będą mogły zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci tymczasowego bądź trwałego zawieszenia konta, bądź też jego usunięcia. Rodzaj kary będzie zależał od rodzaju i wagi naruszenia oraz wcześniejszej historii konta danego użytkownika.

Świat gier World of Warcraft, podobnie jak wiele innych gier MMORPG, umożliwiał korzystanie z multiboxingu. Polega to na jednoczesnej grze kilkoma postaciami. Nie jest to łatwe do wykonania i wymaga pewnych umiejętności, poza koniecznością założenia kilku kont. W przypadku gry w abonamencie MMO opcja taka wiąże się z konkretnymi kosztami. Należy zainstalować dodatkowe oprogramowanie pozwalające na równoległą grę. Zależnie od umiejętności i skuteczności może jednak się to opłacić przynosząc określone korzyści. Bardziej wprawieni i zdolni gracze są w stanie dzięki temu szybciej i łatwiej zdobywać kolejne poziom. Ponadto dzięki temu łatwiej jest dominować podczas rozgrywek PvP. Gra z pomocą multiboxingu umożliwia błyskawiczne zdobywanie złota a także innych rzadkich i cennych przedmiotów.

Choć dotąd Blizzard nie miał zastrzeżeń co do działalności multi-boxerów na swoich platformach. Kary nakładano dotychczas tylko i wyłącznie w przypadku cięższych naruszeń. Reperkusje spotykały tylko te osoby, które podczas zabawy wykorzystywały boty lub innego rodzaju niedozwolone oprogramowanie aby osiągnąć przewagę w rozgrywce. Teraz jednak uległo to zasadniczej zmianie i w zmienionym regulaminie pojawił się wyraźny i jednoznaczny dopisek dotyczący multi-boxingu zakazujący takich praktyk.

Powiązane teksty
AktualnościGry PCOpis gierPC GamingZapowiedzi premier

Krótka zapowiedź gry Ruined King: A League of Legends Story

Airship Syndicate Ruined King tworzy grę dla miłośników turowego systemu walki. Gracze będą…
Czytaj dalej
AktualnościGry na konsoleGry PCZapowiedzi premier

Wielkimi krokami zbliża się premiera Farming Simulator 22

Wszyscy fani Farming Simulator nieubłaganie czekają na premierę nowej odsłony gry. Szczególnie…
Czytaj dalej
AktualnościGry na konsoleGry PCZapowiedzi premier

Nowy komentator w polskiej wersji gry FIFA 22

Po wieloletniej współpracy Dariusza Szpakowskiego z polskim oddziałem Electronic Arts przychodzi…
Czytaj dalej