EA: Zapowiedź remasteru popularnej trylogii Mass Effect

EA: Zapowiedź remasteru popularnej trylogii Mass Effect

Jak zapowiedziało EA odnosząca sukcesy edycja trylogii Mass Efect doczeka się wkrótce nowej zremasteryzowanej wersji. Po wielu miesiącach nieoficjalnych przecieków na światło dzienne wyszły oficjalne i pewne informacje potwierdzające remaster znanej i lubianej przez graczy trylogii.

W końcu jest

Miesiące oczekiwań i wiele przecieków i wreszcie jest. Fani będą usatysfakcjonowani gdyż przyszła wreszcie pora na oficjalne potwierdzenie, że świetnie oceniana trylogia Mass Effect: Edycja Legendarna zostanie zremasteryzowana i odświeżona. Gracze dowiedzieli się, że nowa seria rzeczywiście powstaje i na początku roku 2021 oficjalnie trafi do sprzedaży.

Potwierdzenie plotek

Okazuje się, że plan wydania nowej wersji był jednym z najgorzej chronionych sekretów tego producenta branży gier. Pogłoski o powstawaniu produkcji krążą już w różnych miejscach od dobrych miesięcy i opierają się o wycieki udostępnione przez dobrze poinformowanych i zaznajomionych z tematem informatorów. Spędzały one sen z powiek wielu graczom w oczekiwaniu na jakąkolwiek rzetelną i wiarygodną informację w tym temacie. Dzień 7 listopada przyniósł długo oczekiwaną odpowiedź. Przy okazji święta serii, N7 Day, EA zapowiedziała wydanie pakietu Mass Effect: Edycja Legendarna.

Skład pakietu

Zgodnie z przekazaną informacją w skład pakietu wejdą wszystkie trzy dotychczasowe części gry wzbogacone od pakiety DLC. W skład zestawu wchodzą też promocyjne pakiety na broń, zasoby i inne dodatki. Wśród planowanych w ramach remasteryzacji modyfikacji jest zmiana rozdzielczości na 4K. Poprawione będą tekstury, efekty oraz polepszona będzie płynność samej gry. Bez zmian ma pozostać istota rozgrywki, która zachowa swój oryginalny charakter znany z wersji pierwotne produktu.

Wedle zapowiedzi Mass Effect: Edycja Legendarna ukaże się w okolicach wiosny 2021 roku. Produkt ma być dostępny zarówno na komputery PC jak i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie ma nadal informacji odnośnie wersji dla Nintendo Switch. Dzięki wstecznej kompatybilności gra będzie działać na większości konsoli nowej generacji.