Goście Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier: Grzegorz Rosiński i Jakub Rebelka

Goście Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier: Grzegorz Rosiński i Jakub Rebelka

Już na 14-15 listopada planowany jest Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Jest to coroczna odbywająca się w Łodzi impreza dla miłośników gier komputerowych oraz komiksów. W tym roku kolejna edycja odbywa się wyłącznie w wersji on-line. Cyber Edition pozwala na spotkanie on-line szerokiego grona odbiorców z twórcami. W ramach imprezy odbędzie się blok poświęcony grom takim jak Cyberpunk 2077. Jednym z segmentów wydarzenia jest także strefa targowa.

Wśród tegorocznych gości Festiwalu MFKiG Cyber Edition znajdzie się wiele wybitnych postaci. Wśród nich znajdzie się między innymi Grzegorz Rosiński, który stworzył Thorgala oraz scenarzysta Jakub Rebelka.

Jakub Rebelka

Jakub Rebelka z zawodu jest ilustratorem, malarzem i autorem komiksów. Jest znany jako twórca murali oraz fresków znajdujących się między innymi w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w warszawskim Teatrze Narodowym. Swoje malarskie i komiksowe prace twórca wystawiał już we Francji, Kanadzie, Niemczech oraz Japonii. Rebelka jest autorem popularnych serii o Doktorze Bryanie oraz Ester Klemens publikowanych w licznych polskich magazynach tematycznych. W swoim dorobku ma też wydany wspólnie ze scenarzystą Yohanem Radomskim komiks „Miasto Psów”. Na zlecenie wydawnictwa BOOM!Studio z USA twórca wspólnie ze scenarzystą Steve’em Orland stworzył popularną serię komiksów „Namesake”. Wraz z Jeffem Lovenessem jest autorem serii zatytułowanej „Judasz”. Rebelka jest też pomysłodawcą i autorem wielu projektów dla branży gier komputerowych PC oraz RPG.

Grzegorz Rosiński

Rosiński to słynny polski rysownik komiksowy, który ma na swoim koncie wiele projektów dla belgijskich wydawców. Autor zaliczany jest do czołówki wśród twórców komiksu europejskiego. Swoją karierę rozpoczął po ukończeniu warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Znany jest z tworzenia ilustracji do książek, pocztówek oraz rysunków satyrycznych. Stworzył również grafiki „Kapitana Żbika”, „Pilota śmigłowca” i „Legendarnej historii Polski”, które zdobyły rzesze uznanych fanów. Grzegorz Rosiński jest też wieloletnim redaktorem graficznym magazynu „Relax”.