Diablo 2 Resurrected – zapowiedź

Diablo 2 Resurrected – zapowiedź

Gra, na której wychowało się wielu zapalonych graczy, została reanimowana przez Blizzarda. Co prawda, nie było wiadomo, czy gra powstania, bo kod źródłowy gdzieś przepadł. Obecnie Blizzard przedstawił grę, która brzmi i wygląda świetnie, ale czy to wystarczy? 

Gra dla starszych użytkowników, ale nie tylko

Na pewno młodsi gracze, którzy nie mieli okazji zagrać w tę kultową grę będą zainteresowani. Chodzi głównie o przekonane, co starsi w niej widzieli. Nie ma co ukrywać, ale niektórzy wciąż wspominają Diablo 2 z nutką nostalgii w głosie. Co więcej, młodzież została wychowana na nowszych, wygodniejszych i zwyczajnie ładniejszych grach niż Diablo 2. Do kolejnych wersji gry dodawano nowe elementy. Do Diablo 3 zaimplementowano kilka patentów, choć cała historia była słaba. Z kolei Diablo 4 to wygoda sterowania, rozbudowany system walki i dynamika gry. Z kolei Diablo 2: Resurrected to inna historia. Blizzard nie wprowadza nowych wrażeń estetycznych do gry, a po prostu je podkręca o jakieś 70%. Inne grafiki z kolei poprawia, aby wyglądały jeszcze bardziej surowo i groźnie. W grze nie będzie niepotrzebnego ugrzeczniania i bardzo dobrze. Co więcej, jeśli nowa gra nam się nie spodoba, będziemy mogli wrócić do przeszłości i wybrać starą, dwuwymiarową grafikę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Młodsi gracze zrozumieją, o co chodzi starszym, z kolei starsi znów będą mogli się zanurzyć we wspomnieniach swoich młodzieńczych lat. 

Będzie kilka usprawnień

Blizzard już zapowiedział, że w grze znajdzie się kilka drobnych usprawnień, które ułatwią grę weteranom. Zostanie wprowadzona możliwość dzielenia skrzynki między postaciami bez zbędnego ich zmieniania. Tak jak w Diablo 3 będzie można włączyć automatyczne zbieranie złota. Blizzard doda zakładkę statystyk bohatera, które wcześniej były niejawne. Są to nieinwazyjne usprawnienia, które wpłyną na komfort grania. Poza tym surowość, prostota pozostaną. Spółka dąży do tego, aby gra była przystępna dla nowicjuszy, jednak to starzy gracze mają być zadowoleni. Pozostaną w niej takie antyki, jak przykładowo wybranie tylko dwóch umiejętności naraz. Trzeba być jednak nastawionym na to, że reanimowana gra może się spodobać jedynie starszym użytkownikom. Dla młodszych może być zwyczajnie zbyt toporna.