Czy Square Enix poradzi sobie z utratą graczy w „Marvel’s Avengers”?

Czy Square Enix poradzi sobie z utratą graczy w „Marvel’s Avengers”?

W grze „Marvel’s Avengers” od dłuższego już czasu spada ilość aktywnych graczy. Wydawca Square Enix, choć próbuje ze wszystkich sił zatrzymać odpływ użytkowników, to jednak wciąż brak jest wymiernych pozytywnych efektów tych działań.

Przeciętny start

Tytuł „Marvel’s Avengers” wystartował z umiarkowanego średniego poziomu. W premierowy weekend, kiedy produkcja pojawiła się na platformie Steam zagrało w nią ponad 30 tysięcy graczy. W porównaniu z wieloma innymi produkcjami nie jest to co prawda wielki i powalający wyczyn, ale ówczesny wynik był zdecydowanie lepszy od obecnego. Gracze szybko zaczęli tracić zainteresowanie tym tytułem i w krótkim czasie liczba aktywnie grających zaczęła topnieć w szybkim tempie. Publikowane z rynku PC dane wskazują jednoznacznie, że sytuacja robi się nieciekawa. Liczba grających w „Marvel’s Avengers” spadła już o ponad 90 procent względem ilości w podczas premiery. Według najnowszych danych opublikowanych przez serwis GitHyp za miniony weekend średnia liczba aktywnych użytkowników używających tej gry wynosi średnio w okolicach 1100 osób i w dalszym ciągu tendencja spadkowa nie została skutecznie zatrzymana. Nie jest więc ciekawie i nic póki co nie zapowiada odwrócenia niekorzystnego trendu.

Przyczyny problemu

Jedną z przyczyn spadku zainteresowania może być słaba jakość zawartości endgame’u. Materiał końcowy w „Marvel’s Avengers” nie jest w stanie skutecznie utrzymać na dłużej pozyskanych graczy. Zdecydowana większość z nich kończy swoją przygodę z tą produkcją po zakończeniu wątku fabularnego a następnie porzuca tytuł na korzyść innych nowych gier.

Możliwe rozwiązania

Problem ten spędza sen z oczu deweloperom i wydawcy. Są oni w pełni świadomi trudnej sytuacji z jaką boryka się ich produkcja. Wśród możliwych sposobów na zaradzenie problemom związanym z brakiem zainteresowania pojawił się pomysł poszerzenia zawartości oraz wprowadzenia kolejnych grywalnych bohaterów. Znane są już bowiem z historii przypadki innych produkcji, które zaliczyły średni start a później były rozwijane. W rezultacie przysporzyło im to nowych użytkowników. Czas pokaże czy podobnie będzie także i tym razem. Warta uwagi jest też informacja, że na przyszły 2012 rok planowana jest darmowa aktualizacja „Marvel’s Avengers” do wersji na nowe konsole PS5 oraz Xbox Series X/S.