Fortnite w duecie z Disney+. Darmowy dostęp w zamian z mikrotransakcje

Fortnite w duecie z Disney+. Darmowy dostęp w zamian z mikrotransakcje

Disney nie ustaje w wysiłkach na rzecz promocji swoich usług. W ramach współpracy z Epic Games powstała oferta skierowana do nowych graczy Fortnite, którzy zdecydują się opłacać abonament za pomocą mikropłatności.

W ramach kooperacji każdy nowozarejestrowany użytkownik zakładający konto w popularnej grze Fortnite otrzymuje bonus w postaci kodu na darmowy dostęp do platformy VoD Disney+. Warunkiem jest opłacenie konta zdobywającą popularność metodą mikropłatności. Po zarejestrowaniu konta nowy użytkownik otrzymuje kod uprawniający do darmowego dostępu do platformy Disneya przez dwa miesiące.

Promocja ta to kolejny etap przyciągania nowych wiernych klientów skorych do regularnego opłacania abonamentu Disney+. Firma wychodzi z prostego założenia. Skoro część spośród graczy wydaje niewielką ilość pieniędzy na dobra cyfrowe w ramach w ramach usług free to play to równie dobrze mogą się oni zainteresować regularną subskrypcją serwisu filmowego. Disney kusi więc użytkowników innych serwisów zachęcając do skorzystania z darmowej oferty promocyjnej z założeniem, że przynajmniej część z nich zdecyduje się z nim pozostać korzystając z regularnej oferty. W taki sposób narodziła się umowa partnerska dzięki której zyskują obie platformy oraz ich użytkownicy.

Zasady wspólnej promocji są dosyć proste. Każdy gracz Fortnite, któy od 6 listopada do końca bieżącego roku zakupi w grze V-Bucksy bądź dowolny inny cyfrowy przedmiot otrzymuje do dyspozycji kod dający dwa miesiące darmowego dostępu do Disney+. Należy wspomnieć, że ostateczny termin wykorzystania kuponu to ostatni dzień stycznia 2021. Promocja dotyczy tylko wybranych regionów i niestety nie jest dostępna dla polskich użytkowników. W ramach oferty możliwe jest otrzymanie tylko jednego kuponu dla danego konta Fortnite.