„Crucible” Amazona do kasacji

„Crucible” Amazona do kasacji

Ta informacja to gwóźdź do trumny gry „Crucible”. W związku z fatalnym odbiorem Amazon postanowił zrezygnować ze wspierania i dalszego rozwoju swojej autorskiej strzelanki.

Grę „Crucible” można śmiało określić jedną z największych porażek kończącego się roku. Krytykowana za wiele wad i niedociągnięć strzelanka Amazona kończy swój żywot w niesławie w cieniu krytyki i negatywnych recenzji.

Produkcja ta zadebiutowała w maju bieżącego roku na platformie Amazon Games. Jest to sieciowa strzelanka, która początkowo zapowiadała się dość obiecująco. Upływający czas jednak wszystko zweryfikował i to niekoniecznie tak, jak życzyliby sobie tego twórcy gry. „Crucible” zdecydowanie nie przypadła do gustu krytykom oraz recenzentom. Niemalże od samego początku zbierała negatywne opinie. Uwagi dotyczyły w dużej mierze problemów technicznych. Produkcji oberwało się także za wiele nieprzemyślanych rozwiązań oraz samą zawartość, która rozczarowała zdecydowaną większość odbiorców.

Ciągła krytyka była przyczyną powrotu do fazy zamkniętych testów beta kilka miesięcy po premierze. Wbrew oczekiwaniom także i to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów i w październiku pojawiła się informacja o zakończeniu wszelkich prac nad tą produkcją. W związku z tym gra niespełna pół roku przedwcześnie umarła i nie będzie już dłużej wspierana.

Decyzja o skasowaniu prac nad „Crucible” ani trochę nie dziwi biorąc pod uwagę statystyki z serwisu SteamCharts wskazujące że w ostatnim miesiącu grało w nią średnio zaledwie 18 osób co jest tragicznym i fatalnym wynikiem nie rokującym na jakąkolwiek poprawę. Na stronie znalazł się komunikat o pożegnalnym evencie. Z dniem 9 listopada wyłączono możliwość udziału w niestandardowych starciach w grze.