„Call of Duty: Black Ops Cold War” – premiera coraz bliżej

„Call of Duty: Black Ops Cold War” – premiera coraz bliżej

13 listopada zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim premiera „Call of Duty: Black Ops Cold War”. Twórcy z Activision ujawnili właśnie ważną dla wielu użytkowników informację dotyczącą rozmiaru gry.

Gra dostępna dla każdej platformy

W sieci pojawiła się informacja o tym, ile przestrzeni dyskowej będzie potrzebne do poprawnej instalacji i sprawnego działania najnowszej odsłony popularnej produkcji. Wymagania te są zdecydowanie różne w zależności od tego z jakiej korzystamy platformy. Dzięki temu już teraz użytkownicy będą wiedzieć jaką ilość miejsca na nośniku powinni sobie zarezerwować na tegoroczną premierę. Jest to kolejny etap przedpremierowego ujawniania związanych z produkcją informacji.

„Call of Duty: Black Ops Cold War” to tytuł, który uruchomimy na zarówno na konsolach jak i na tradycyjnych komputerach. Na kończącej się już starszej generacji konsol oraz pecetach należy mieć przygotowane minimum 93 do 95 GB wolnej przestrzeni. Znacznie większą ilość muszą zarezerwować natomiast użytkownicy nowszych urządzeń. W przypadku Xbox Series X i S oraz premierowej PlayStation 5 wymagania te znacząco wzrastają aż do 136 GB. Ilość ta może wydawać się problematyczna w przypadku nadciągającej premierowej PS5, która według niepotwierdzonych informacji ma oferować jedynie 364 GB wbudowanej pamięci dyskowej dla graczy. Tu pocieszeniem może być informacja, że nowy tytuł serii ma mieć budowę modułową i to oz konkretnego użytkownika będzie zależało, jaką wersje pobierze do instalacji. Do wyboru będą wersje wyłącznie z kampanią fabularną bądź sam tryb sieciowy.

Debiut coraz bliżej

„Call of Duty: Black Ops Cold War” zadebiutuje 13 listopada 2020 w wersji dostępnej na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. W wersji na nowsze konsole PS5 oraz Xbox Series X i S gra ukaże się w nieco późniejszym terminie. Jest też inna istotna informacja. Przy zakupie droższej i bogatszej wersji gry, zwanej „pakietem międzygeneracyjnym”, opcja dla najnowszych konsol będzie darmowa. Standardową podstawową wersję produktu można będzie wgrać także na nowe tegoroczne konsole lecz będzie to możliwe wyłącznie na zasadach wstecznej kompatybilności.