Gry PCTechnologia

„Assassin’s Creed Valhalla” w wersji Ultra niestabilne przy jakości 4K

Informacja niewątpliwie istotna dla miłośników i zwolenników maksymalnego podkręcania ustawień graficznych. W przypadku produkcji „Assassin’s Creed: Valhalla” może okazać się to dość kłopotliwe i nie przyniesie pożądanych efektów. Okazuje się bowiem, że nawet w przypadku karty RTX 3090 gra ta nie jest w stanie utrzymać stabilnych 60 klatek w wysokiej rozdzielczości 4K.

Jak wiadomo, propozycje Ubisoftu nigdy nie stanowiły wymiernego wyznacznika dla idealnej optymalizacji tytułów na PC-ta. Zasadę tą bez wątpienia potwierdza „Assassin’s Creed: Valhalla”. Mimo fenomenalnego wyglądu gry nawet jeśli posiadasz najbardziej wydajną kartę NVIDII nie ma możliwości odpalenia obecnie tej gry przy maksymalnych ustawieniach graficznych w rozdzielczości 4K przy prędkości 60 klatek na sekundę.

Eksperyment

Jeden z popularnych Youtuberów GameGPU przeprowadził eksperyment. Postanowił zrobić test w jaki sposób z najnowszym tytułem Ubisoftu poradzi sobie zielona karta z procesorem Intel Core i9-10900K. Wyniki dowiodły, że nawet ustawienie Ultra nie zapewni płynnej rozgrywki przy 4K. Prowadzący test wspomniany youtuber miał do dyspozycji platformę o dużej wydajności oraz najnowszą odsłonę Assassina. Średnia prędkość w trakcie eksperymentu wyniosła 56 klatki na sekundę przy jakości 4K. Jednak co pewien czas ich ilość spadała do zaledwie 40 klatek co znacząco pogarsza jakość. Wniosek jest taki, że obecnie ustawienia Ultra są osiągalne wyłącznie dla osób, które grają przy niższej rozdzielczości bądź takie, którym nie przeszkadza mniejsza ilość FPS.

Możliwe rozwiązania problemu

Nie da się wykluczyć, że rozwiązanie tego problemu może przynieść przyszła aktualizacja najnowszej gry „Assassin’s Creed: Valhalla”, która teoretycznie mogłaby zaktualizować pracę silnika graficznego. Przy takim rozwiązaniu tryb Ultra stałby się dostępny dla większej ilości użytkowników. Dodatkowo pozytywny efekt może dać wyłączenie części procesów, które obciążają komputer i kartę graficzną obniżając końcową jakość wizualną. Koniec końców, może okazać się, że zmniejszenie wybranych opcji w grach Ubisoftu może znacząco poprawić komfort gry przy zachowaniu dobrej jakości grafiki.

Powiązane teksty
Gry na konsoleGry PCZapowiedzi premier

Premiery gier 2021. Daty, rozgrywka i najważniejsze informacje

2021 rok w kontekście gier zapowiada się dość ciekawie. Po wejściu nowej generacji konsol na…
Czytaj dalej
AktualnościGry PCPC Gaming

Days Gone – fabuła, wymagania sprzętowe wersji PC i data premiery

Do tej pory Days Gone była grą na wyłączność PS4. Dziś wiemy, że już 26 kwietnia 2021 roku…
Czytaj dalej
Gry na konsoleGry PC

Nowy wygląd Czarnej Pantery oraz War Machine w "Marvel’s Avengers"

Pojawiają się nowe informacje o dodatkach ubogacających grę „Marvel’s Avengers”.
Czytaj dalej