Polska gra The Medium nie pojawi się w tym roku

Polska gra The Medium nie pojawi się w tym roku

Jeszcze w 2020 roku miała ukazać się nowa gra komputerowa The Medium. Jest ona wynikiem prac polskiej firmy Bloober Team. Oprócz innowacyjnego pomysłu, ciekawej formy oraz przygodowej tematyki, gra zachwyca również intrygującym wątkiem horroru psychologicznego. Co więcej, do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje ona bardzo dobrego sprzętu.

Informacja o tegorocznej produkcji polskiego Bloober Team zdążyła już obiec świat. Mimo, że The Medium to gra przygodowa, wymagania sprzętoweniezwykle wysokie. Będzie działać jedynie na dobrym PC oraz na konsoli Xbox Series. Jednak producent wyjaśnia, że powodem takiej sytuacji wcale nie jest wysokiej jakości grafika, a sam mechanizm gry. Główna postać może przemieszczać się pomiędzy wymiarami, a żeby było to realizowane w sprawny sposób sprzęt odtwarzający grę musi posiadać szybką pamięć.

Opóźniona premiera

The Medium miało ukazać się jeszcze w roku 2020, jednak producent wyznaczył inną datę premiery. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która spowodowała problemy w produkcji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem The Medium ukaże się na rynku już 28 stycznia 2021 roku. Co ciekawe, muzykę do nowej produkcji skomponuje sam Akira Yamaoka, znany kompozytor, kojarzony głównie z Silent Hill.