Ori and the Will of the Wisps w 4K dla Xbox Series S

Ori and the Will of the Wisps w 4K dla Xbox Series S

Twórcy gry Ori and the Will of the Wisps postanowili wykorzystać z możliwości jakie daje konsola Xbox Series S. Zapadła właśnie decyzja o przeskalowaniu tej popularnej gry do wysokiej rozdzielczości 4K/60fps.

Lepsza rozdzielczość gwarancją satysfakcji

Dotychczasowa rozdzielczość gry 1440p, choć jest zadowalająca, to jednak pozostawia wiele do życzenia w przypadku użytkowników dysponujących telewizorami UHD. Technologia idzie do przodu. Microsoft tworząc konsolę Xbox Series S przewidział i przygotował się na taki trend. Dlatego też projektanci urządzenia wdrożyli do niej zaawansowaną technologię skalowania obrazu aby móc wyświetlać obraz o dużo wyższej rozdzielczości. Dzięki przetworzeniu obrazu gra Ori and the Will of the Wisps będzie świetnie działać w 4K przy prędkości 60 fps. Efekt końcowy powinien wyglądać znacznie lepiej a wspomniany tytuł będzie wyglądał na Xboksie Series S nie gorzej niż na konsoli One X.

Jakość albo płynność – Twój wybór

Wyższa rozdzielczość to nie jedyna korzyść jaką otrzymają posiadacze Xboxa. Wśród dodatkowych możliwości znajdzie się także tryb 1080p HDR. W opcji tej jest co prawda nieco niższa rozdzielczość, ale w zamian za to w zauważalny sposób wzrasta płynność. Po aktywacji trybu gra automatycznie będzie działać w 120 klatkach. Użytkownik dostanie wybór, dzięki czemu będzie mógł samodzielnie zdecydować, czy bardziej zależy mu na wyższej rozdzielczości czy lepszej płynności. Dzięki tej opcji ta słabsza konsola Misrosoftu zapewni jakość obrazu zgodną z preferencjami gracza.

Wsparcie dla technologii 4K w przypadku gry Ori and the Will of the Wisps nie jest niczym szczególnie dziwnym. Tytuł ten nie jest bowiem topową produkcją klasy AAA. Zastosowane rozwiązanie z pewnością wkrótce się upowszechni i prawdopodobnie kolejni producenci gier niezależnych z czasem zdecydują się na zastosowanie technologii skalowania obrazu. Wszystko po to, aby umożliwić graczom korzystanie z nawet starszych tytułów i granie w jakości 4K na konsoli na Xbox Series S.