Kultowe gry komputerowe, które pamięta każdy z nas

Kultowe gry komputerowe, które pamięta każdy z nas

Świat gier komputerowych cały czas jest pełen nowości. Jednak istnieją gry, które ze względu na swoją wyjątkowość nie tracą na wartości. Mimo że graficznie znacząco różnią się od najnowszych produkcji, to cały czas zachwycają. Dla najmłodszego pokolenia graczy są możliwością poznania czegoś nowego, a dla nieco starszych są wspaniałym wspomnieniem lat dzieciństwa.

Diablo II

Mimo że już pierwsza seria Diablo była fenomenem, to druga była tak dobra, że żaden gracz nie mógł sobie jej odpuścić. Dzięki możliwości gry z innymi przez internet oraz rozbudowanej fabule, gra przeszła do historii jako jedna z najlepszych tamtych czasów.

Battlefield 1942

Battlefield 1942 to pierwsza gra, która umożliwiała graczom interakcje przez internet na naprawdę dużą skalę. Każdy mógł wybrać jakim żołnierzem chce być oraz jakimi pojazdami będzie kierować. Produkcja w krótkim czasie stała się prawdziwym fenomenem.

Grand Theft Auto: Vice City

Tuż po swoim debiucie, GTA zyskało rzesze fanów. Postać, w którą wcielał się każdy grający miała przed sobą ogromne możliwości. Mogła przemieszczać się pomiędzy wieloma miejscami, pojazdami jakie tylko jej się podobały. Dla urozmaicenia, gracze mieli do wykonania specjalne misje, które nie byłyby tak fascynujące bez nutki czarnego humoru, jaką zafundował producent.

Deluxe Ski Jump

Kiedy kariera Adama Małysza pięła się w górę, fiński programista Jussi Koskela postanowił opracować grę, w której każdy gracz będzie sam mógł wcielić się w rolę skoczka. Niech podniesie rękę ten, kto choć raz nie miał ochoty zmierzyć się z innymi graczami na skoczniach z całego świata. Mimo że rozdzielczość oraz oprawa graficzna nie były specjalnie wyszukane, nie stanęło to na przeszkodzie, aby gra stała się narawdę popularna.