Facebook już niedługo zaprezentuje nową platformę z grami

Facebook już niedługo zaprezentuje nową platformę z grami

Mimo, że istnieje już wiele platform streamingach, Facebook postanowił dołożyć jeszcze swoją cegiełkę. Już niedługo uruchomi Facebook Gaming. Różnica pomiędzy portalem Marka Zuckenberga a Google czy Microsoftem będzie znacząca. Facebook ma udostępniać graczom chmurę z grami mobilnymi, free-to-play.

Microsoft i Google dają graczom produkcje AAA lub gry na konsole i PC. Facebook chce skupić się wyłącznie na grach mobilnych. Na sam początek mają to być następujące produkcje: Asphalt 9: Legends, Solitaire: Arthur’s Tale, Mobile Legends: Adventure, PGA Tour Golf Shootout oraz WWE Supercard. Wiceprezes działu Play w firmie Facebook przyznaje, że gry zostały wybrane dlatego, że są popularne i będą mogły sprawnie funkcjonować w wersji mobilnej. Portal snuje też plany na przyszłość, chce bowiem wdrożyć do ofert również gry przygodowe, a następnie wszystkie inne rodzaje.

Bezpłatna platforma z grami

Platforma z grami Facebooka ma być bezpłatna dla graczy. Nie będą oni mogli wykupić pojedynczych gier ani nawet dokonać subskrypcji. Wszystkie produkcje będą dostępne za darmo. Płatność będzie odbywała się tylko wtedy, gdy gracz zdecyduje się na kupienie dodatkowych przedmiotów. Wtedy do Facebooka trafi 30% zysku, a reszta d producenta gry. Co ciekawe, taki system prowizji będzie działał tylko w momencie, gdy gracz będzie korzystał z przeglądarki na komputerze. W przypadku wersji mobilnej, prowizja ma trafiać do sklepu Google Play, a nie do Facebooka.