Twórcy gier Adam Badowski i Mike Pondsmith na MFKiG Cyber Edition

Twórcy gier Adam Badowski i Mike Pondsmith na MFKiG Cyber Edition

Znane są już bliższe szczegóły panelu „Podróże po uniwersum Cyberpunk” odbywającego się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier we współpracy ze studiem CD PROJEKT RED.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2020

W tym roku w dniach 14 i 15 listopada odbędzie się już 31 edycja festiwalu MHGiK Cyber Edition. W ramach odbywającego się on-line wydarzenia będzie się można spotkać z twórcami gier komputerowych Adamem Badowskim oraz Mika Pondsmith’a. Tegoroczna odsłona festiwalu zabiera widza w wyjątkową i ciekawą podróż po uniwersum Cyberpunk, w którym rozgrywa się fabuła gry Cyberpunk 2077. Przewodnikami na tej drodze będą osobistości, które są doskonale obeznane z tym uniwersum – Adam Badowski, będący reżyserem gry Cyberpunk 2077 oraz twórca tej fabularnej gry Mike Pondsmith. Dzięki nim uczestnicy poznają sekrety tego niesamowitego świata z miastem Night City.

W ramach wydarzenia poznajemy historię powstawania tego tytułu. Będzie się można dowiedzieć, które elementy były istotne dla autorów oraz jakie inne działa stanowiły inspirację do stworzenia tego świata. Twórcy uchylają rąbka tajemnicy związanego z wątkami narracyjnymi, wobec których staje główny bohater produkcji. W ramach eventu Adam Badowski opowie o różnych aspektach powstawania gry CP2077. Poznamy ukryte znaczenie wybranych elementów oraz dowiemy się jaka motywacja stała za doborem takiej a nie innej ścieżki dźwiękowej. Panel ten jest pozycją obowiązkową dla wszystkich czekających na najnowszą produkcję studia CD PROJEKT RED.

Adam Badowski

Twórca urodził się w łodzi w 1975 roku. Jest autorem wielu grafik 3D oraz animacji. Od 2002 roku jest związany z łódzkim studiem CD PROJEKT RED. Stworzył pierwszy łódzki zespół, który podjął się prac nad „Wiedźminem”. Był osobą odpowiedzialną za stronę artystyczną projektów „Wiedźmin” oraz „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”. Pracował też nad ogólną koncepcją obu tych tytułów. Już jako szef studia studia CD PROJEKT RED podjął się koordynacji prac nad „Wiedźminem 3: Dziki Gon” oraz dodatków.

Mike Pondsmith

Mike Pondsmith urodził się w 1954 roku. Jest uznanym amerykańskim projektantem specjalizującym się w grach fabularnych, planszowych oraz komputerowych. Współpracował przy stworzeniu gier RPG takich jak Cyberpunk, Mekton oraz Castle Frankenstein. Brał też udział w powstawaniu podręcznika gry Dungeons & Dragons.